با کاهش نرخ تورم، شاخص‌های سهام آمریکا به بالاترین حد خود رسیدند

نزدک - داو جونز - اس اند پی 500

تمامی شاخص‌های اصلی سهام ایالات متحده در روز چهارشنبه در بالاترین حد خود بسته شدند، زیرا داده‌های جدید فدرال رزرو نشان داد که تورم در این کشور پس از مدتی طولانی کاهش یافته است.

با توجه به شاخص قیمت مصرف کننده، میانگین صنعتی داوجونز، اس اند پی 500 و نزدک کامپوزیت همگی در روز چهارشنبه پس از گزارش وزارت کار که تورم را به نرخ سالانه 3.4 درصد در آوریل پس از افزایش ماهانه 0.3 درصدی قیمت ها کاهش داد، صعود کردند.

داو جونز روز چهارشنبه تقریباً 350 واحد افزایش یافت و در 39908 واحد بسته شد که 0/9 درصد افزایش داشت. شاخص اس‌اندپی 1/2 درصد و نزدک 1/4 درصد رشد کردند.

کاهش رشد قیمت‌ها پس از چندین ماه تورم بالاتر از حد انتظار، خبر خوشایندی برای وال استریت بود. طبق پیش‌بینی‌های منتشر شده در ماه دسامبر، مقامات فدرال رزرو انتظار داشتند تا بهار امسال نرخ‌های بهره را کاهش دهند، اما به دلیل افزایش نرخ‌های شغلی و تورم، آن را متوقف کردند.

اگر تورم به کاهش خود ادامه دهد، فدرال رزرو می‌تواند به کاهش نرخ بهره تمایل داشته باشد و پای خود را از روی ترمز اقتصاد آمریکا بردارد. نرخ بهره پایین‌تر باعث تحریک بازار سهام می‌شود، زیرا شرکت‌ها پول کمتری را برای هزینه‌ها و بدهی‌های خود خرج می‌کنند و مصرف‌کنندگان پول بیشتری برای خرج کردن دارند.

منابع: The Hill
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید