بیت کوین برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۲ از ۴۵۰۰۰ دلار گذشت

بیت کوین به بالاترین سطح روزانه در حدود ۴۵۵۰۰ دلار و به قله ۲۱ ماهه خود رسید و بدین ترتیب در سال ۲۰۲۳ مجموعاً حدود ۱۵۶ درصد تجربه کرد.

رشد قیمت بیت کوین - روند صعودی - بازار گاوی

بیت کوین در روز سال نوی میلادی در ادامه روزهای درخشان خود برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۲ به بالای ۴۵۰۰۰ دلار صعود کرد.

بیت کوین به سقف ۲۱ ماهه خود رسید

بزرگترین ارز دیجیتال جهان در روز دوشنبه، برای دقایقی به بالاترین حد خود یعنی ۴۵۵۱۹/۵۲ دلار رسید. طبق داده‌های CoinDesk، این رقم قله ۲۱ ماهه بیت کوین را نشان می‌دهد که در سال  ۲۰۲۳ حدود ۱۵۶ درصد رشد داشته است.

بیت کوین در ادامه اوایل روز سه شنبه قبل از از دست دادن برخی سودها نزدیک به مرز ۴۶۰۰۰ دلار افزایش یافت و در حال حاضر در حدود ۴۵۲۱۹ دلار معامله می‌شود.

البته این رقم همچنان از سقف تاریخی ۶۹۰۰۰ دلاری که در نوامبر ۲۰۲۱ به ثبت رساند، فاصله زیادی دارد.

اتریوم هم ۲/۶ درصد رشد کرد

اتریوم نیز در روز سه‌شنبه ۲/۶ درصد بالاتر رفت و به ۲۴۱۴ دلار رسید و در مجموع ۹۱ درصد در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت. در معاملات پیش از بازار ایالات متحده پلتفرم‌های Riot، Marathon Digital و CleanSpark بین ۱۱/۳ تا ۱۴/۸ درصد افزایش یافتند.

به گزارش رویترز، صرافی رمزارز کوین بیس واقع در ایالات متحده هم ۶/۳ درصد رشد کرد و شرکت نرم‌افزاری مایکرو استراتژی که یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران بیت‌کوین نیز ۹/۴ درصد افزایش یافت.

سرمایه‌گذاران با خوش‌بینی در مورد تایید احتمالی صندوق‌های بیت‌کوین قابل معامله در مبادلات، که بازار را به روی میلیون‌ها سرمایه‌گذار دیگر باز می‌کند و میلیاردها سرمایه‌گذاری را جذب می‌کند، خوشحال هستند.

احتمالا ETF بیت‌کوین تأیید خواهد شد

منابع نزدیک به این شرکت‌ها می‌گویند شنیده‌ها از مقامات SEC حاکی از آن است که احتمالاً تا ۱۰ ژانویه به صندوق قابل معامله بیت‌کوین (ETF) چراغ سبز نشان داده خواهد شد.

در مجموع، حدود دوازده شرکت، از جمله غول‌های مدیریت دارایی وال استریت مانند بلک‌راک و فیدلیتی، برای ETF بیت‌کوین درخواست داده‌اند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید یک ETF از طریق شرکت‌های مدیریت مالی تحت نظارت، در حالی که معاملات در بورس نیویورک و نزدک سهام انجام می‌شود، در معاملات بیت‌کوین مشارکت کنند و از رفتن به یک صرافی غیرقانونی اجتناب کنند.

همانطور که بسیاری انتظار دارند، اگر ETFها تایید شود، گام بزرگی به سوی پذیرش رایج ارزهای دیجیتال در ایالات متحده خواهد بود.

مارکوس تیلن، موسس شرکت تحقیقاتی دارایی‌های دیجیتال 10x Research به رویترز گفت: بازارهای رمزارز می‌توانند در سال ۲۰۲۴ به سود خود ادامه دهند زیرا بیت کوین در طول سال‌های انتخابات ایالات متحده، مصادف با چرخه‌های نصف شدن بیت کوین (یا همان هاوینگ) در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید