بیت کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به 38/8 هزار دلار رسید

ارزش کل بازار کریپتو در بالاترین سطح خود از می 2022 قرار دارد و نزدیک به 400 میلیارد دلار از ابتدای اکتبر به آن افزوده شده است.

بیت کوین برای اولین بار از ماه می 2022 در ساعات صبح روز جمعه در اروپا به 38800 دلار رسید و به روند صعودی قوی چند ماهه خود که تحت تاثیر انتظارات تقاضای نهادی تقویت شده بود، ادامه داد.

ارزش پادشاه رمزارز در 24 ساعت گذشته نزدیک به 3 درصد افزایش یافته است که منعکس‌کننده روند صعودی کلی در بازارهای سهام جهانی است. به طوری که شاخص‌های S&P500 و داو جونز در معاملات پیش از بازار 0/17 درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص اروپایی Stoxx 600 از روز جمعه 0/52 درصد افزایش یافت.

جهش قیمت بیت‌کوین با پیش‌بینی تأیید ETF

جهش قیمت‌ها در حالی رخ می دهد که امیدها برای تأیید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) در ایالات متحده افزایش یافته است و رفتار بلاکچین نشان می‌دهد مقدار قابل توجهی از ‌دارایی‌‌ها به ولت‌ها منتقل شده است که نشان دهنده تقاضا و عدم فشار فروش قریب الوقوع است.

قدرت بیت‌کوین همچنین به افزایش سرمایه کلی کمک کرد که در روز پنجشنبه از مرز 1/5 تریلیون دلار عبور کرد و از ابتدای اکتبر تاکنون 400 میلیارد دلار افزایش یافته است.

روایات قوی در هوش مصنوعی، بلاک‌چین های لایه 1 و بازی به رشد توکن‌های بزرگ کمک کرده است با قیمت های سولانا و آوالانچ در دو ماه گذشته بیش از دو برابر شده است.

در همین حال، برخی از ناظران بازار می‌گویند که بیت کوین می‌تواند در ماه دسامبر شاهد رشد ضعیفی باشد.

الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار FxPro در ایمیلی گفت: از نظر فصلی، دسامبر به عنوان یک ماه نسبتاً خنثی از سال در نظر گرفته می‌شود. میانگین افزایش 30/8 درصد است، در حالی که میانگین کاهش 12/8 درصد است.

منابع:کوین‌دسک
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید