با انتشار نتایج ضعیف فروش سرورهای مصنوعی سهام دل سقوط کرد

سقوط ارزش سهام شرکت دل (Dell)

سهام شرکت دل (Dell) روز گذشته پس از دلسرد شدن سرمایه‌گذاران، فروش ضعیف سرورهای هوش مصنوعی این شرکت و کاهش تخمینی حاشیه سود، بیش از 16 درصد کاهش یافت.

دل نتایج سه ماهه اول مالی را در روز پنجشنبه گزارش داد و راهنمایی‌های خوبی برای تحلیلگران و سرمایه‌گذاران ارائه کرد. این شرکت اعلام کرد درآمد برای این دوره 22/24 میلیارد دلار بود که از 21/64 میلیارد دلار برآورد شده توسط تحلیلگران بر اساس گزارش LSEG بیشتر بود.

برای سه ماهه دوم میلادی دل اعلام کرد که انتظار دارد درآمد هر سهم 1/65 دلار باشد و فروش آن بین 23/5 تا 24/5 میلیارد دلار باشد. تحلیلگرانی که در نظرسنجی FactSet شرکت کردند، انتظار 23/35 میلیارد دلار را داشتند. دل برای کل سال مالی بین 93/5 تا 97/5 میلیارد دلار فروش داشته است.

با این حال این گزارشات برای راضی کردن سرمایه‌گذاران کافی نبود و سهام در معاملات بیش از 16 درصد سقوط کرد.

ریزش سهام شرکت تکنولوژی دل

نگرانی‌ اصلی سرمایه‌گذران در خصوص فروش سرورهای هوش مصنوعی دل با حاشیه سود نزدیک به صفر درصد بود؛ به عبارت دیگر، ابتکارات هوش مصنوعی این شرکت هنوز به سود تبدیل نشده است.

تحلیلگران جی پی مورگان گفتند که از واکنش سرمایه‌گذاران به این گزارش تعجب نکردند اما معتقدند نگرانی‌ها “بیش از حد” است و کاهش سهام دل قرار است فرصت خرید جذابی ایجاد کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید