قیمت طلا با توجه به داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده، کاهش یافت

سردبیر

قیمت طلا در روز دوشنبه تحت تأثیر ثبات دلار آمریکا کاهش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران منتظر چندین جلسه مهم بانک مرکزی و داده‌های تورم ایالات متحده در این هفته برای شفافیت بیشتر در مورد مسیر نرخ بهره هستند.

بهای هر اونس طلا در معاملات اسپات با ۰/۴ درصد کاهش به ۱۹۹۴/۷۰ دلار رسید. همچنین قیمت طلا در معاملات آتی آمریکا با ۰/۳ درصد کاهش به ۲۰۰۹/۱۰ دلار رسید.

دلار در برابر رقبای خود ۰/۱ درصد افزایش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرد.

هان تان، تحلیلگر ارشد بازار اگزینیتی، گفت: «شمش به راحتی می‌تواند به بالای سطح ۲۰۰۰ دلار بازگردد، به‌ویژه اگر شاخص CPI این هفته آمریکا پایین‌تر از انتظارات بازار باشد و فدرال رزرو نتواند انتظارات بازار برای کاهش نرخ‌های آمریکا را کاهش دهد.»

حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه گذشته ۱۹۹۰۰۰ افزایش یافت که بالاتر از انتظارات ۱۸۰۰۰۰ اقتصاددانان بود. با این گزارش انتظار می‌رفت فدرال رزرو بتواند در ماه مارس نرخ بهره را کاهش دهد.

در حال حاضر، گزارش قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در نوامبر که قرار است در روز سه‌شنبه منتشر شود، در کانون توجه قرار دارد، که می‌تواند سرنخ های کاهش نرخ بیشتری را قبل از بیانیه فدرال رزرو و اظهارات جروم پاول رئیس در روز چهارشنبه ارائه دهد.

به طور گسترده انتظار می‌رود که فدرال رزرو در این هفته نرخ بهره را در ۵/۲۵٪ -۵/۵۰٪ بدون تغییر باقی بگذارد. بانک مرکزی اروپا، بانک انگلستان، بانک Norges و بانک ملی سوئیس نیز در روز پنجشنبه جلسات سیاستگذاری را برگزار خواهند کرد.

منابع: CNBC
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید