شاخص NFP پایین‌تر از انتظارات بازار منتشر شد

داده های بازار کار ایالات متحده توسط اداره آمار کار (BLS) منتشر شد که به تعیین دامنه نرخ بهره فدرال رزرو کمک می‌کند و در کوتاه مدت تأثیر قابل توجهی بر روی جو بازار و دلار آمریکا خواهد داشت. 

شاخص nfp پایین تر از انتظارات بازار

NFP چیست؟

گزارش NFP یا (Nonfarm Payrolls)، به تعداد مشاغل غیر کشاورزی ایجاد شده طی یک ماه گذشته در ایالات متحده می‌گویند، در اقتصاد آمریکا NFP یک شاخص مهم اقتصادی است و حتی به عنوان مهم‌ترین شاخص اقتصادی موثر بر بازارها نیز شناخته می‌شود. این عدد تعداد کل مشاغل اضافه شده به استثنای بخش کشاورزی، شاغلین دولتی، افراد شاغل در منزل و شاغلین سازمان‌های غیرانتفاعی را طی ماه میلادی قبل از انتشار آن نشان می‌دهد.

علت اهمیت شاخص NFP

داده‌های بازار کار ایالات متحده به صورت ماهانه توسط اداره آمار کار (BLS) منتشر می‌شود و به تعیین دامنه و زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری کمک می‌کند و تأثیر قابل توجهی بر روی جو بازار و دلار آمریکا در کوتاه مدت خواهد داشت. 

آخرین آمار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده

شاخص NFP طبق گزارش اعلام شده 175000 واحد افزایش یافت که کم‌تر از مقدار عددی 238000 مورد انتظار بازار بود. اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) امروز گزارش داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ایالات متحده در ماه آوریل 175000 افزایش یافته است. این رقم به دنبال افزایش 315000 واحدی ثبت شده در ماه مارس بود که کمتر از انتظار بازار 238000 بود.

استفاده فدرال رزرو از این شاخص برای تنظیم اقتصاد

قدرتمندترین بانک مرکزی جهان پس از نشست سیاست‌گذاری خود در این ماه نرخ بهره را در محدوده 5/25 تا 5/5 درصد قرار داد. آقای پاول اعتقاد دارد برای رسیدن به هدف تورمی دو درصد باید به مدت طولانی‌تر نرخ بهره را بالا نگه داشت. مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی اخیر ایالات متحده، نرخ‌های بالاتر فدرال رزرو را برای مدت طولانی‌تر توجیه می‌کند، به‌ویژه پس از انتشار داده‌های تورم و افزایش بالاتر از حد انتظار در شاخص هزینه اشتغال ایالات متحده (ECI) برای سه ماهه اول این تفکر بیش‌تر مورد تایید قرار گرفت.

منابع: FX Street
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید