سوئد تسلیم خواسته‌های تسلا برای پلاک خودروهای آن نمی‌شود

خودروهای تسلا حداقل تا آینده غیرقابل پیش‌بینی در کشور سوئد پلاک نخواهد شد.

سردبیر

تسلا، شرکت خودروهای برقی با مدیریت ایلان ماسک در نبرد ادامه دار خود با اتحادیه های کارگری سوئد دچار تغییر و تحول شده است. به نظر می‌رسد، تسلا حداقل تا آینده غیرقابل پیش‌بینی در این کشور پلاک نخواهد شد.

تسلا از زمانی که دو ماه پیش موفق به تصویب قرارداد جمعی با گروهی از مکانیک‌های سوئدی نشد، با اتحادیه‌های اسکاندیناوی درگیر شده است. این مکانیک‌ها، که بخشی از اتحادیه برجسته سوئدی، IF Metall هستند، دست به اعتصاب علیه تسلا زدند و پس از آن دیگر اتحادیه‌های کارگری سوئدی نیز تشویق شدند تا از آن‌ها حمایت کنند. اخیراً، نیز کارگران اداره پست سوئد، PostNord، تحویل پلاک خودرو به تسلا را برای همبستگی با کارگران اعتصابی متوقف کردند.

قابل پیش‌بینی بود که پاسخ تسلا به این اقدام شکایت از دولت سوئد بود. این موضوع هفته گذشته دادگاه سوئدی را برانگیخت تا تصمیم بگیرد که آژانس حمل و نقل سوئد، سازمان مالک اداره پست سوئد، موظف است پلاک خودرو را به این شرکت برقی تحویل دهد.

با این حال، گاردین اکنون گزارش می‌دهد که این پلاک‌ها حداقل در آینده نزدیک قرار نیست تحویل داده شوند. دادگاهی در سوئد تصمیم گرفت که اگر کارکنان شرکت PostNord این موضوع را نمی‌خواهند، نباید مجبور به تحویل پلاک خودرو شوند.

به گزارش گاردین، این حکم اخیر یک «تصمیم موقت» است که تا «حکم نهایی» صادر شود.

توقف تحویل پلاک تسلا توسط PostNord، کار را برای این شرکت خودروهای الکتریکی دشوار کرده است و سایر کارگران سوئدی – از جمله برق‌کارها، کارگران بارانداز، نظافتچی‌ها و رانندگان – همگی این شرکت را یا رها کرده‌اند یا تهدید می‌کنند که در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایشان شرکت را ترک خواهند کرد.

به نظر می‌رسد این مشکل سازمان یافته علیه تسلا در حال گسترش به سایر کشورها نیز هست. کارگران دانمارک و نروژ نیز برای نمایش همبستگی اقداماتی را علیه شرکت تسلا انجام داده‌اند.

منابع: Gizmodo
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید