شرکت‌های فناوری در آستانه تابستان هم ناجی وال استریت شدند

با تمرکز سرمایه‌گذاران بر داده‌های اقتصادی و اظهارات مقامات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره. بخش فناوری پیشرو بود، در حالی که املاک و مستغلات و بخش خدمات رفاهی عقب ماندند

وال استریت - بورس اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا

بازارهای سهام وال استریت در ابتدای امروز با رشد اندکی کار خود را آغاز کردند. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار داده‌های اقتصادی و اظهارات مقامات فدرال رزرو بودند تا تصویری روشن‌تر از نرخ‌های بهره آتی به دست آورند.

شرکت‌های بزرگ فناوری نظیر اپل و مایکروسافت به بهبود بازار از افت اولیه کمک کردند. با این حال، سهام شرکت انویدیا، سازنده تراشه، پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود، کمی کاهش یافت.

در معاملات امروز بخش فناوری بهترین عملکرد را داشت، در حالی که املاک و مستغلات و بخش خدمات رفاهی عقب ماندند.

تحلیلگران بر این باورند که فناوری تا فصل درآمدزایی بعدی، همچنان در بازار پیشرو خواهد ماند. آن‌ها همچنین انتظار دارند که فعالیت‌های معاملاتی به دلیل تعطیلات تابستانی و جون‌تینث (نوزدهم ژوئن، روز تعطیل ملی آمریکا) کند شود.

دو شرکت خدمات مالی بزرگ «گلدمن ساکس (Goldman Sachs)» و «اورکور (EverCore)»، با اشاره به قدرت بخش فناوری و هیجان پیرامون هوش مصنوعی، اهداف پایان سال خود را برای شاخص S&P 500 افزایش دادند.

سرمایه‌گذاران همچنین به سخنرانی‌های آتی مقامات فدرال رزرو و انتشار داده‌های اقتصادی در طول هفته توجه دارند. این داده‌ها ممکن است با پیش‌بینی‌های اخیر تندروانه فدرال رزرو که حاکی از کند شدن رشد اقتصادی است، در تضاد باشد.

با وجود موضع فدرال رزرو، بازار همچنان انتظار کاهش‌هایی در نرخ بهره را در سال جاری دارند.

شاخص‌های داو جونز، S&P 500 و نزدک نیز تا ظهر روز دوشنبه همگی با افزایش‌های جزئی همراه بودند.

شرکت نرم‌افزاری اتودسک پس از انتشار خبری مبنی بر سرمایه‌گذاری کلان یک سرمایه‌گذار فعال به نام استاربرد والیو، جهش قابل توجهی را تجربه کرد.

در مجموع، تعداد سهام‌های در حال افت در هر دو بورس نیویورک و نزدک از سهام‌های در حال افزایش بیشتر بود. همچنین در همین روز، تعداد کمی از سهام‌ها در شاخص‌های S&P 500 و نزدک به بالاترین رکورد 52 هفته‌ای خود رسیدند، در حالی که تعداد سهام‌هایی که به پایین‌ترین قیمت 52 هفته‌ای خود رسیدند، بیشتر بود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید