بهای طلا به حدود 2300 دلار ریزش کرد

قیمت طلا در این هفته 1/55 درصد کاهش یافت و برای مدت کوتاهی به پایین ترین سطح خود از ماه گذشته رسید و تصحیح نزولی فعلی با وجود عوامل بنیادی مثبت خیلی از معامله گران بازار را شوکه کرد.  

سقوط و ریزش ارزش طلا

طلا (نماد XAU/USD) برای دومین هفته متوالی افت کرد و قیمت‌ها کمی بالاتر از آستانه 2300 دلار قرار گرفت تا آخر هفته  این روند ادامه یافت. این افت قیمت در شرایطی از نوسانات نسبتاً متوسط ​​به دنبال تحولات کلیدی بازار، به ویژه اعلام سیاست پولی فدرال رزرو در اواسط هفته و انتشار گزارش اشتغال ایالات متحده در روز جمعه، رخ داد که این افت قیمت بیش‌تر از انتظارات بود.

عقب‌نشینی قیمت طلا بسیاری از معامله‌گران را غافلگیر کرد، زیرا آن‌ها انتظار واکنش قوی‌تری را در بحبوحه کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده داشتند که پس از اینکه پاول رئیس فدرال رزرو ایده از سرگیری افزایش نرخ را رد کرد و نشان داد که حرکت بعدی همچنان به احتمال زیاد کاهش خواهد یافت، علیرغم تمدید، کاهش شدیدی داشت.

تاثیر شاخص NFP روی قیمت طلا

حتی گزارش ضعیف مشاغل ایالات متحده (NFP) نتوانست ارزش فلز گران‌بها را تقویت کند. در حالی که معامله‌گران ممکن است واکنش بازار را گیج‌کننده ببینند، باید اذعان کنیم که رابطه غالباً معکوس بین طلا و نرخ‌ها در اوایل امسال به طور قابل توجهی تضعیف شد و دیگر همبستگی چندانی دیده نمی‌شود.

نگاهی به آینده، افزایش سیگنال‌های آسیب‌پذیری اقتصادی، برنامه‌های فدرال رزرو برای شروع کاهش نرخ بهره، حداقل روی کاغذ باید باعث صعودی شدن فلزات گرانبها شود. با این حال، با توجه به افزایش قابل توجهی که در سال جاری در فضا مشاهده شد و جدایی آن از اصول بنیادی پیش‌بینی قطعی در کار نیست.

از نظر کاتالیزورهای آینده، تقویم اقتصادی ایالات متحده فاقد رویدادهای مهم است و در هفته پیش رو نسبتاً ساکت به نظر می رسد، که به این معنی است که احتمال افزایش نوسانات بعید است و ممکن است فعلاً مهار شود. با این حال، این تصویر ممکن است اواخر این ماه با انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده در آوریل، که برای پانزدهم ماه فعلی میلادی برنامه‌ریزی شده است، تغییر کند. هر گونه غافلگیری در داده‌ها می‌تواند دوباره احساسات را تغییر دهد و باعث نوسانات شدید قیمت شود.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

توجه! معامله در بازارهای مالی بسیار پرریسک است. مطالب عنوان شده صرفا بررسی بازار می‌باشد و به معنای پیشنهاد خرید یا فروش نیست.

پس از عملکرد ضعیف این هفته، طلا (XAU/USD) برای مدت کوتاهی به کمترین میزان خود در نزدیک به یک ماه گذشته رسید، اما موفق شد جایگاه خود را بالای سطح حمایت در 2280 دلار حفظ کند. خریداران باید به شدت از این طبقه محافظت کنند. شکست در دفاع می‌تواند باعث نزول به سمت سطح کلیدی فیبوناچی در 2260 دلار شود. تداوم ضررها از این مقطع، میانگین متحرک ساده 50 روزه را به 2235 دلار وارد می‌کند.

در صورت برگشت صعودی نسبت به سطوح فعلی، اولین مقاومت پیش رو برای طلا که باید از نزدیک مشاهده شود را می توان با 2325 دلار و به دنبال آن 2355 دلار شناسایی کرد. اگرچه بازپس‌گیری این محدوده ممکن است برای خریداران مشکلاتی ایجاد کند، اما یک شکست قاطع می‌تواند راه را برای صعود به سمت 2375 دلار هموار کند.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا

منابع: Daily FX
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید