ودافون بلاکچین را با سیم‌کارت‌های گوشی ادغام می‌کند

سیم کارت ودافون (vodafone) - بلاکچین

ودافون (Vodafone) شرکت مخابراتی معروف انگلستانی، امیدوار است با ادغام کیف پول‌های ارزهای دیجیتال با سیم‌کارت‌های گوشی‌های هوشمند فناوری بلاک چین را برای کاربران موبایل به ارمغان بیاورد.

این اقدام بلندپروازانه در بحبوحه یک برنامه مالی شرکت انجام می‌شود که بنا بر گزارش‌ها شامل یک نهاد مجزا در هند با نام ودافون آیدیا (Vodafone Idea)‌ است که گروه ودافون چهل و پنج درصد از سهام آن را در اختیار دارد.

دیوید پالمر، مدیر بلاک چین ودافون، در مصاحبه اخیر با یاهو فایننس در مورد برنامه‌های این شرکت برای ادغام فناوری بلاکچین در سیم‌کارت‌های گوشی‌های هوشمند صحبت کرد:

تا سال 2030 ما انتظار داریم که بیش از 20 میلیارد تلفن همراه در حال بهره‌برداری باشند که بسیاری از آن‌ها تلفن‌های هوشمند هستند. بنابراین ما روی پیوند سیم کارت به هویت دیجیتال، پیوند سیم کارت به بلاک چین و استفاده از رمزنگاری که در آن سیم‌کارت‌ها برای این یکپارچه‌سازی داریم، تمرکز کرده‌ایم.

پالمر در مورد ارقامی که ارائه کرد توضیح داد و اظهار داشت که انتظار دارد تا سال 2030 حدود هشت میلیارد گوشی هوشمند در حال استفاده باشد و پیش‌بینی افزایش کیف پول‌های کریپتو به 5/6 میلیارد در همان بازه زمانی مورد تصور است.

همانطور که اخیراً کوین تلگراف گزارش داد، شرکت ودافون همچنین وارد یک شراکت استراتژیک 10 ساله با مایکروسافت شده تا خدمات هوش مصنوعی مولد (AI) را به مشتریان خود ارائه دهد.

پس از اعلام این قرارداد، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت از این فرصت استفاده کرد و ماهیت فناوری‌های هوش مصنوعی شرکتش را آشکار کرد و اعلام کرد که «نسل جدید هوش مصنوعی فرصت‌های عظیم جدیدی را برای هر سازمان و هر صنعتی در سراسر جهان باز خواهد کرد.»

این اولین بار نیست که یک شرکت برای ترکیب فناوری تلفن همراه با سخت‌افزار بلاکچین کار می‌کند. در سال 2019، استارت‌آپ آمریکایی VaultTel جاه‌طلبی خود را برای ایجاد یک کیف پول فیزیکی که می‌تواند در اسلات سیم‌کارت گوشی هوشمند قرار گیرد، اعلام کرده بود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید