قیمت هفتگی طلا به علت تنش های خاورمیانه به نزدیکی 2400 دلار رسید

پس از تشدید درگیری ها در خاورمیانه و ایجاد شرایط  ریسک گریزی سرمایه گذاران در ساعات ابتدایی روز جمعه قیمت طلا به عنوانی یک کالای امن با جهشی سریع به  2417 دلار در هر اونس رسید.

پس از تشدید درگیری ها در خاورمیانه و ایجاد شرایط  ریسک گریزی سرمایه گذاران در ساعات ابتدایی روز جمعه قیمت طلا به عنوانی یک کالای امن با جهشی سریع به  2417 دلار در هر اونس رسید.

پس از اینکه تنش ها صورت تلافی جویانه به خود نگرفت قیمت ها در حدود 2394 دلار تثبیت شد و ترس های اولیه که موجب افزایش ناگهانی قیمت طلا شده بودند فروکش کرد و بازار به تعادل نسبی رسید.

عوامل دیگری چون شاخص بازدهی خزانه‌داری آمریکا و کاهش شاخص  دلار آمریکا از رشد طلا حمایت می‌کند، اگرچه مقامات فدرال رزرو به سیاست‌های محدودکننده پولی ادامه می‌دهند که میتواند موجب کاهش قیمت طلا شود با این حال همچنان قیمت های بالاتر نیز برای طلا  مورد انتظار است.

اظهارات اعضای فدرال رزو در خصوص اقتصاد و تاثیرات آن در بازار طلا

  روز جمعه، آستن ، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، اظهار داشت که پیشرفت تورم به خوبی کنترل شده است  و سیاست های  محدودکننده فعلی فدرال رزرو مناسب است. سخنان او هم عقیده  با نظرات بوستیک فدرال رزرو آتلانتا و ویلیامز رییس فدرال رزرو نیویورک بود که در روز پنجشنبه با رسانه ها دیدار و گفت وگو داشتند.

 آقای بوستیک، یکی از تندروترین اعضای کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، فراتر از اظهارات آستن و ویلیامز اشاره کرد فدرال رزرو تا پایان سال نرخ بهره را کاهش نخواهد داد.تمامی این موارد مانعی برای رشد ادامه دار طلا خواهد بود که به عنوان دارایی ضد تورم شناخته میشود.

طلا در طول هفته تحت تأثیر ریسک های ژئوپلیتیکی مرتبط با مناقشه خاورمیانه داشت. این فلز  با ارزش را در راه ثبت بیش از 2/25 درصد سود هفتگی قرار داد.

تحلیل تکنیکال طلا:

 اولین مقاومت مهم برای طلا 2400 دلار خواهد بود و پس از آن بالاترین قیمت روز جمعه 2417 دلار مورد انتظار است نقض این مقاومت احتمالا موجب حرکت به بالاترین قیمت تاریخی طلا یعنی2431 دلار خواهد شد از سوی دیگر اگر XAU/USD به سمت اصلاح حرکت کند، اولین حمایت 2350 دلار و به دنبال آن پایین ترین سطح روزانه 15 آوریل یعنی2324 دلار و پس از ادامه اصلاح احتمالی طلا  قیمت ممکن است به  ۲۳۰۰ دلار هم برسد.تمامی این موارد صرفا تحلیل و پیش بینی است و پیشنهاد خرید یا فروش نمیباشد چون معامله در بازار طلا مهارت بالایی نیاز دارد.

منابع: FXSTREET
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید