سرمایه‌گذاری بانک ولز فارگو در صندوق قابل معامله بیت کوین (BTC ETF)

بانک ولز فارگو و بیت کوین

طبق اعلام وبسایت بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بانک مطرح ولز فارگو (Wells Fargo) در صندوق قابل معامله بیت کوین (BTC ETF) از صندوق‌های گری اسکیل (Grayscale) و پروشرز (ProShares) سرمایه‌گذاری کرده است.

معرفی صندوق «گری اسکیل» و «پروشرز»

صندوق گری اسکیل از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال کارنسی گروپ است که آن را با نماد DCG نشان می‌دهند. این شرکت سرمایه‌گذاری، از سال 2013 فعالیت خود را شروع کرد و حوزه فعالیت آن در زمینه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال است.

پروشرز (ProShares) نیز اولین شرکتی است که در ایالات متحده صندوق ETF بیت کوین را راه‌اندازی کرد.

بانک ولز فارگو دارای 37 سهام ETF پروشرز است که سرمایه‌گذاران را در معرض قراردادهای فیوچرز بیت کوین قرار می‌دهد. این شرکت 2245 سهم از صندوق ETF گری‌اسکیل است.

بانک ولز فارگو - wells fargo bank

امکان خرید ETF در پلتفرم معاملاتی بانک ولز فارگو

یکی از نمایندگان ولز فارگو تأیید کرد که ETF های بیت کوین اسپات پس از تأیید نظارتی از طریق مشاوران ولز فارگو یا پلتفرم آنلاین بانک برای خرید در دسترس هستند. UBS Group AG (شرکت خدمات مالی سوییسی) نیز به طور انتخابی ETF بیت کوین مورد تایید SEC را به مشتریان مدیریت دارایی خاصی با حساب‌های کارگزاری ارائه می‌دهد.

بیت کوین

سرمایه‌گذاری با بیت کوین اولین تجربه ولز فارگو با ارزهای دیجیتال و بلاکچین نیست و این شرکت بارها در مورد سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال صحبت کرده است و در سال 2019 به صورت آزمایشی ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کرده است.

در سال 2021، این بانک برای ثبت یک صندوق سرمایه‌گذاری غیرفعال در بیت کوین نیز درخواست داد و به طور غیرمستقیم ابزارهایی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین به مشتریان با ارزش بالای یک میلیون دلار ارائه کرد. در آن زمان، بخش مدیریت سرمایه و دارایی بانک حدود 2 تریلیون دلار دارایی را کنترل می‌کرد.

منابع: Crypto News
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید