استرالیا تبدیل به سومین مرکز بزرگ خودپرداز بیت کوین شد

استرالیا اکنون دارای 1002 دستگاه خودپرداز بیت کوین است که پس از ایالات متحده و کانادا سومین کشور جهان از این حیث به شمار می‌رود.

استرالیا سومین دارنده شبکه پرداخت رمز ارز

کشور استرالیا از امروز میزبان یک شبکه فعال از 1002 دستگاه خودپرداز بیت کوین خواهد بود. بدین ترتیب این کشور پس از ایالات متحده و کانادا سومین کشوری به شمار می‌رود که به این موفقیت دست یافته است. استرالیا با این تعداد خودپرداز 2/7 درصد از شبکه جهانی خودپرداز بیت کوین را در دست گرفته است.

طبق داده‌های Coin ATM Radar، ایالات متحده در  نوامبر 2017 به 1000 دستگاه خودپرداز بیت کوین رسید در حالی که کانادا در ژانویه 2021 به همین میزان دست پیدا کرد.

در حال حاضر، ایالات متحده با 31170 دستگاه، 82/8 درصد از دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین جهانی را در اختیار دارد و کانادا با 2918 دستگاه خودپرداز رمزنگاری، 7/8 درصد از این دستگاه ها را تشکیل می‌دهد.

از لحاظ تاریخی، استرالیا یک بازار غیرفعال برای دستگاه‌های خودپرداز کریپتو بود. با این حال، به دلیل مشارکت شرکت‌های خصوصی، پذیرش آن از پایان سال 2022 به طور تصاعدی افزایش یافته است.

بدین ترتیب در سال گذشته، تعداد ATM بیت کوین استرالیا از سایر کشورهای آسیا که شامل اقتصادهای بزرگی مانند چین، ژاپن، سنگاپور و هند است، پیشی گرفت.

با نرخ نصب فعلی، استرالیا موقعیت خوبی برای پیشی گرفتن از اروپا دارد که 4/3٪ (1617 دستگاه) از تمام دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین فعال را در اختیار دارد.

سایر کشورهایی که دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال قابل توجهی دارند عبارتند از: اسپانیا (261 دستگاه)، السالوادور (215 دستگاه)، لهستان (211)، آلمان (194) و هنگ کنگ (157).

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید