مدیر جی‌پی مورگان: اگر جای دولت بودم، بیت کوین و کریپتو را ممنوع می‌کردم!

جیمی دایمن، مدیر مشهور بانکی اظهار داشت که اگر سمتی در دولت داشته باشد، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را «ممنوع» خواهد کرد.

سردبیر

جیمی دایمن، مدیرعامل جی‌پی مورگان، که امروز در کنگره آمریکا شهادت می‌داد، با ابراز نظرات منفی خود در مورد بازار بیت‌کوین و کریپتو، جنجال‌های زیادی را به وجود آورد. این مدیر مشهور بانکی اظهار داشت که اگر سمتی در دولت داشته باشد، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را «ممنوع» خواهد کرد.

دایمن که از گذشته نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتال رویکرد انتقادی داشته است، نگرانی خود را در مورد نحوه استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده تکرار کرد. او مدعی است که دولت ایالات متحده این قدرت را دارد که مقررات سختگیرانه‌ای را اجرا کند یا حتی کل فضای کریپتو را تعطیل کند.

دایمن: بیت کوین به درد پولشویی و جنایتکاران می‌خورد!

دایمن می‌گوید: «من همیشه عمیقاً با کریپتو، بیت‌کوین و غیره مخالف بوده‌ام. کاربرد واقعی استفاده از آن برای جنایتکاران، قاچاقچیان مواد مخدر، پولشویی و اجتناب از پرداخت مالیات است.»

موضع دایمن بازتاب احساسات قبلی او در رابطه با بیت کوین است، او پیش از این نیز، آن را “تقلب” نامیده بود و به سرمایه‌گذاران در مورد ماهیت سوداگرانه آن هشدار داده بود. با این حال، او همچنین تأیید کرده است که فناوری زیربنایی، بلاک‌چین، دارای کاربردهای بالقوه در صنایع مختلف است.

دایمن ادامه داد: “کریپتو تقریباً ناشناس است و شما می‌توانید فوراً پول را جابجا کنید، بدین ترتیب مشتری، تحریم‌ها، OFAC کارساز نخواهد بود؛ آن‌ها می‌توانند همه اینها را دور بزنند. اگر من جای دولت بودم، آن را تعطیل می کردم.»

بیت کوین به دلیل ماهیت غیرمتمرکز و ریسک‌های درک شده با انتقاد از سوی چندین چهره مالی با نفوذ مانند دایمن مواجه شده است.

هیچ دولتی نمی‌تواند بیت کوین را تعطیل کند

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در حالی که دولت ایالات متحده می‌تواند نسبت به این صنعت دشمنی و سخت‌گیری کند، هیچ دولتی نمی‌تواند شبکه غیرمتمرکز بیت کوین را ببندد. پس ادعای دایمن چندان با واقعیت تطبیق ندارد و ظاهراً او صرفاً می‌خواهد عمق مخالفت خود با کریپتو را با این جملات بیان کند.

منابع: Bitcoin Magazine
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید