افتتاح صندوق‌های قابل معامله (ETF) بیت کوین در بورس هنگ کنگ

ای تی اف بیت کوین در هنگ کنگ - hong kong btc etf

جامعه ارزهای دیجیتال مشتاقانه منتظر یک رویداد مهم در صنعت است، زیرا هنگ کنگ در امروز آماده است تا معاملات بیت کوین و صندوق های قابل معامله در بورس  (ETF) را آغاز کند.

سه شرکت چینی China Asset Management، Bosera Asset Management و Harvest Global Investments قصد دارند از امروز ETFهای کریپتو را از طریق شرکت‌های تابعه خود در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ (HKEX) راه‌اندازی کنند.

این رویداد پس از راه‌اندازی تاریخی ETF های بیت کوین در ایالات متحده در ژانویه 2024، نقطه‌عطف دیگری را در توسعه محصولات سرمایه‌گذاری و ETFهای کریپتو در سراسر جهان رقم خواهد زد.

تمام ETF های هنگ کنگ 0/6 درصد از بازار ETF ایالات متحده را تشکیل می‌دهند.

از داده های ارائه شده، مشهود است که بازار ETF هنگ کنگ در مقایسه با بازار ETF در ایالات متحده به طور قابل توجهی کوچکتر است. بر اساس گزارش ETFGI، تا پایان مارس 2024، کل صنعت ETF در ایالات متحده دارای 3457 محصول با دارایی به ارزش 8/9 تریلیون دلار در سه صرافی بود.

تفاوت ETF ارز دیجیتال در هنگ کنگ در مقابل ETF پول نقد در ایالات متحده

صندوق قابل معامله بیت کوین در هنگ کنگ حداقل یک ویژگی متمایز خواهند داشت که آن‌ها را به طور قابل توجهی با همتایان آمریکایی خود متفاوت می کند:

برخلاف ETF های بیت کوین نقدی ایالات متحده، صندوق های ETFهنگ کنگ به صورت غیر نقدی ایجاد خواهند شد، به این معنی که وقتی واسطه های ETF می خواهند سهام جدید ETF ایجاد کنند، با استفاده از ارزهای دیجیتال واقعی مانند بیت کوین، وجوهی را در اختیار صادرکنندگان قرار می دهند. در مقابل، ارائه دهندگان ETF بیت کوین در ایالات متحده در حال حاضر تنها مجاز به صدور ETFهای نقدی هستند.

سرمایه‌گذاران چینی قادر به خرید ETF بیت کوین هنگ کنگ نخواهند بود

شاید راه‌اندازی صندوق های ETF کریپتو در هنگ کنگ باعث ایجاد خوش‌بینی در مورد موضع چین در قبال کریپتو شده باشد. اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند که شهروندان سرزمین اصلی چین علیرغم روابط نزدیک صادرکنندگان ETF با سرزمین اصلی چین، نتوانند ETF‌های رمزنگاری نقطه‌ای هنگ‌کنگ را خریداری کنند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید