تیک‌تاک برای کاهش هزینه‌ها کارکنان خود را اخراج می‌کند

سردبیر

تیک‌تاک یکی از شرکت‌هایی است که در ماه‌های اخیر با اخراج‌های گسترده در صنعت فناوری مواجه شده است. سخنگوی این شرکت اعلام کرد که این شرکت بار دیگر حدود ۶۰ کارمند را اخراج کرده است که عمدتاً از بخش فروش و تبلیغات در ایالات متحده و خارج از کشور بودند. تیک‌تاک مدعی است که اخراج‌ها بخشی از یک سازمان‌دهی مجدد معمولی است، اما ظاهراً شرکت تصمیم دارد هزینه‌ها را کاهش دهد.

طبق گزارش‌ها، بایت‌دنس، شرکت مالک تیک‌تاک، سال گذشته صدها شغل را در Nuverse توسعه‌دهنده Marvel Snap تعلیق کرد. بر اساس گزارش‌های قبلی، خود تیک‌تاک هم در اواسط سال 2022 و سپس در اوایل سال 2023، یک دور اخراج کارکنان خود را در دوبلین انجام داد. این دور تنها بر بخش کوچکی از نیروی کار جهانی بایت‌دنس که حدود ۱۵۰ هزار نفر است، تأثیر می‌گذارد، اما «نشانه‌ای از مشکلات اقتصادی در صنعت فناوری» است.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، اخیراً به کارمندان گفته است که انتظار تعدیل نیروی بیشتر در سال جاری را داشته باشند، زیرا شرکت منابع خود را تخصیص می‌دهد. آمازون نیز اخیراً گفته است که حدود پنج درصد از کارکنان بخش Buy with Prime را تعدیل می‌کند. توییچ، یک پلتفرم پخش ویدئو که متعلق به آمازون است، هم در اوایل سال جاری با دور بزرگ‌تری از اخراج‌ها مواجه شد که بیش از ۵۰۰ نفر را تحت تاثیر قرار داد تا هزینه‌ها را کاهش دهد و کسب‌وکار خود را کارآمدتر کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید