والمارت سفارش‌های بیش از ۱/۸ میلیون خانوار را با پهپاد ارسال می‌کند

پهپاد والمارت - walmart drone

والمارت در حال افزایش ارسال سفارش‌های خود با پهپاد است و در تلاش برای رقابت با رقبایی مانند آمازون خدمات تحویل را به ۱/۸ میلیون خانوار دیگر در سراسر تگزاس شمالی گسترش داده است.

سفارش ۷۵ درصد خانوارها در دالاس و فورت‌ورث با پهپاد ارسال می‌شود

ارسال با هواپیماهای بدون سرنشین این شرکت اکنون به ۷۵ درصد از خانوارها در سراسر منطقه دالاس و فورت‌ورث خواهد رسید. والمارت گفت که این گسترش بر فروشگاه‌ها در بیش از ۳۰ شهرک در این شهر تأثیر خواهد گذاشت.

این شرکت اعلام کرد که اولین خرده‌فروشی است که تحویل هواپیماهای بدون سرنشین را در یک بازار واحد به این تعداد خانوار ارائه می‌کند. والمارت اگرچه خود را دارای «بزرگ‌ترین ناوگان تحویل پهپاد در میان خرده‌فروشان آمریکایی» می‌داند، همچنان در حال گسترش سریع سایت‌های خود است.

پهپادها توسط شرکت‌های وینگ و زیپ‌لاین ارائه می‌شود

به گفته والمارت، پهپادها که توسط شرکت‌های وینگ (Wing) و زیپ‌لاین (Zipline) طراحی شده‌اند، به خانواده‌های داخل مناطق تحویل اجازه می‌دهند تا اقلام را در عرض نیم ساعت دریافت کنند.

والمارت می‌گوید که هر دو شرکت ارائه‌دهنده خدمات پهپاد توسط اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) تایید شده‌اند تا بدون نظارت مداوم پرواز کنند؛ این موضوع به شرکت اجازه می‌دهد تعداد خانوارهایی را که می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد، افزایش دهد.

شرکت زیپ‌لاین از سال ۲۰۲۱، برای ارائه اقلام در آرکانزاس با والمارت همکاری می‌کند. در عین حال، در آگوست سال ۲۰۲۳ شرکت وینگ با والمارت همکاری خود را آغاز کرد تا خدمات پهپادی والمارت به بیش از ۶۰ هزار خانه برسد.

با توجه به اینکه نزدیک به ۴۷۰۰ فروشگاه والمارت در فاصله ۱۰ مایلی ۹۰ درصد از جمعیت ایالات متحده قرار دارند، این شرکت بر این باور است که «موقعیت منحصربه‌فردی» در مقیاس این سرویس دارد.

آمازون هم در حوزه پهپاد بیکار ننشسته است

آمازون، رقیب والمارت، نیز به طور همزمان به سرعت برنامه هواپیماهای بدون سرنشین خود را که در لاکفورد، کالیفرنیا، در سال ۲۰۲۲ آغاز شد، افزایش داده است.

تحویل پهپادهای پرایم‌ایر اکنون در سه شهر ایالات متحده است و اواخر امسال برای مشتریان ایتالیا و بریتانیا در دسترس خواهد بود.

اخیراً، این شرکت حتی این سرویس را به پلتفرم داروخانه خود گسترش داده است. در ماه اکتبر، این شرکت از طریق پهپاد شروع به تحویل دارو به مشتریان در تگزاس کرد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید