سهام اپل همزمان با رشد سهام غول‌های فناوری رکورد زد

همزمان با تصمیمات فدرال رزرو، سهام اپل، با ارزش‌ترین شرکت جهان حدود ۷ درصد رشد کرد.

رشد سهام اپل - apple stock rise

سهام اپل در روز چهارشنبه در بالاترین سطح خود بسته شد و در میان افزایش گسترده سهام غول‌های فناوری (Big Tech) افزایش یافت. علت افزایش سهام این است که فدرال رزرو به زودی با کاهش تورم شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد.

سهام این سازنده آیفون با ۱/۷ درصد افزایش به ۱۹۷/۹۶ دلار رسید و از رکورد بسته شدن قبلی خود که در جولای ثبت شده بود، فراتر رفت. بدین ترتیب ارزش سهام اپل از ابتدای سال میلادی، ۵۲ درصد افزایش یافته و ارزش بازار آن به حدود ۳/۰۸ تریلیون دلار می‌رسد که جایگاه اپل را به عنوان با ارزش‌ترین شرکت جهان تثبیت می‌کند.

نمودار سهام اپل

سهام اپل در طول طی یک ماه گذشته همراه با سهام سایر شرکت‌های فناوری افزایش یافته است، زیرا سود خزانه‌داری ایالات متحده در بحبوحه نشانه‌هایی از کاهش تورم و انعطاف‌پذیری اقتصاد کاهش یافته است.

این دیدگاه روز چهارشنبه زمانی تقویت شد که بانک مرکزی ایالات متحدهُ نرخ بهره را برای سومین نشست ثابت نگه داشت و کاهش بهره در سال آینده را پیش‌بینی کرد. خزانه‌داری ۱۰ ساله در طول جلسه به پایین‌ترین سطح از شهریورماه تاکنون سقوط کرد و تقریباً به زیر ۴ درصد سقوط کرد.

افزایش اخیر سهام اپل یک جهش بزرگ نسبت به دو ماه قبل است که به خاطر نگرانی در مورد فروش در چین، در کمترین میزان خود در پنج ماه اخیر بسته شده بود.

اپل در سال مالی ۲۰۲۳ هر سه‌ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش درآمد داشته است. این شرکت ماه گذشته، پیش‌بینی کرد که فروش در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳، تقریباً مشابه سال گذشته خواهد بود و برخی از سرمایه‌گذاران ناامید شد.

وال‌استریت پیش‌بینی می‌کند که رشد درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۴ با افزایش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌ها، بر اساس تخمین‌های تحلیل‌گران، دوباره شتاب خواهد گرفت.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید