اولین ورشکستگی بانکی آمریکا در سال 2024

بانک Republic first در فیلادلفیا ورشکست شد.

بانک First Republic در فیلادلفیا ورشکست شد.

شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)بانک Fulton Bank را به عنوان جایگزین و برای حفاظت از سپرده های مشتریان معرفی کرد. FDIC در بیانیه‌ای گفت: برای محافظت از سپرده‌گذاران باFulton Bank به توافق رسید تا تقریباً تمام سپرده‌ها را در اختیار بگیرد و تقریباً تمام دارایی‌های  این بانک را خریداری کند.

 بر اساس گزارشات این بانک در پایان ژانویه حدود 6 میلیارد دلار در کل دارایی و 4 میلیارد دلار کل سپرده داشت.

این ارقام نشان می دهد که ورشکستگی بانک First Republic بسیار کوچکتر از ورشکستگی بانک های منطقه ای باشد که سال گذشته دنیای مالی را تکان داد. به عنوان مثال بانک Silicon Valley در پایان سال 2022 حدود 209 میلیارد دلار دارایی کل داشت. در مارس 2023 با ورشکستگی شوک عمیقی به اقتصاد آمریکا وارد کرد.

32 شعبه بانک سابق در نیوجرسی، پنسیلوانیا و نیویورک به عنوان شعبه های Fulton Bank در روز شنبه (برای شعب با ساعات عادی شنبه) یا دوشنبه در ساعات کاری عادی بازگشایی خواهند شد.کسانی که در First Republic سپرده دارند، در بانک فولتون سپرده گذار خواهند شد. بیمه سپرده آژانس تا 250000 دلار به ازای هر سپرده گذار را پوشش می دهد.

Republic first بانک نهادی مجزا از First Republic Bank، یک بانک تجاری مستقر در سانفرانسیسکو است که در می 2023 ورشکست شد. اکثر دارایی های این بانک به JPMorgan فروخته شد.

سقوط بانک Silicon Valley جرقه بحران گسترده تری در سال گذشته برای اقتصاد رقم زد. ورشکستگی Signature Bank چند روزاتفاق افتاد و به دنبال آن First Republic Bank آن تعطیل شد به گفته FDIC در مجموع، پنج ورشکستگی بانک در سال 2023 رخ داد که شوک بسیار عمیقی به فضای اقتصادی آمریکا وارد کرد.

منابع: CNN
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید