آغاز دوران محکومیت مدیرعامل سابق بایننس در کالیفرنیا

چانگ پنگ ژائو در زندان

چانگ‌پنگ ژائو بنیانگذار میلیاردر بایننس، به یک زندان فدرال در لومپوک، کالیفرنیا منقل شد.

ژائو در ماه آوریل پس از اعتراف به جرم به اتهام فعال کردن پولشویی در صرافی ارز دیجیتال خود به چهار ماه زندان محکوم شد.

حکم صادر شده برای رئیس سابق بایینس به طور قابل توجهی کمتر از سه سالی بود که دادستان های فدرال برای او به دنبال آن بودند.

حکم صادر شده برای رئیس سابق بایننس به طور قابل توجهی کمتر از سه سالی بود که دادستان های فدرال برای او به دنبال آن بودند. دفاعیات خواهان پنج ماه حبس تعلیقی شده بود. دستورالعمل صدور حکم حبس از 12 تا 18 ماه را در نظر گرفته بود. به گزارش رویترز، ژائو پیش از دریافت حکم به قاضی منطقه ای ایالات متحده، ریچارد جونز، گفت: متاسفم.

ژائو در دادگاه گفت: «من معتقدم اولین گام برای قبول مسئولیت، شناخت کامل اشتباهات است. من نتوانستم یک برنامه کافی برای مبارزه با پولشویی را اجرا کنم. من اکنون متوجه جدی بودن آن اشتباه هستم.»

در ماه نوامبر، ژائو، که معمولاً به عنوان “CZ” شناخته می شود، با دولت ایالات متحده برای حل یک تحقیق چند ساله در مورد بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، قراردادی منعقد کرد. به عنوان بخشی از توافق، ژائو از سمت مدیرعاملی شرکت کنار رفت.

با این که ژائو دیگر بایننس را اداره نمی‌کند اما همچنان حدود نود درصد سهام بایینس متعلق به اوست.

دامنه جرایم ادعایی وی شامل عدم اجرای عمدی یک برنامه موثر مبارزه با پولشویی طبق قانون رازداری بانکی و اجازه دادن به بایننس برای پردازش تراکنش‌های مربوط به عواید حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی از نظر دولت آمریکا بود.

ایالات متحده بایننس را به پرداخت 4/3 میلیارد دلار جریمه و ضبط محکوم کرد. ژائو با پرداخت 50 میلیون دلار جریمه موافقت کرد.

بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX، سم بنکمن فرید، نیز در زندان فدرال در ایالات متحده دوران حبس خود را سپری می‌کند. بنکمن که در ماه نوامبر در هر هفت اتهام جنایی علیه خود مجرم شناخته شد، در ماه مارس به 25 سال زندان محکوم شد. توطئه کلاهبرداری که صرافی ارزهای دیجیتال او را محکوم کرد. بنکمن همچنین در دادگاه فدرال منهتن به پرداخت 11 میلیارد دلار محکوم شده است.

منابع: CNBC
این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید