شیائومی و لایکا موسسه جدیدی را برای بهبود تصویربرداری موبایل راه‌اندازی کردند

شیائومی و لایکا

دو شرکت شیائومی (Xiaomi) و لایکا (Leica Camera AG) از موسسه تصویربرداری Xiaomi x Leica رونمایی کردند که هدف آن ادغام فناوری نوری با تصویربرداری دیجیتال و هوش مصنوعی برای تولید نسل جدید عکاسی موبایل است.

در حال حاضر سه آزمایشگاه بزرگ در پکن ایجاد شده است که بر روی سخت‌افزار دوربین، تصویربرداری و ارزیابی کیفیت تصویر عینی و ذهنی تمرکز دارند. شیائومی می‌گوید که این امکانات با مساحت 2644 متر مربع در بین بهترین، بزرگترین و خودکارترین آزمایشگاه‌های دوربین جهان قرار خواهد گرفت.

موسسه شیائومی و لایکا

شیائومی 14 اولترا و دوربین بی‌نظیر لایکا

تمرکز مؤسسه ادغامی شیاومی و لایکا بر تنظیم استانداردهای صنعتی جدید برای عملکرد نوری در گوشی‌های هوشمند است. گفته می‌شود محصول پرچمدار آن‌ها، شیائومی 14 اولترا، دارای تصویربرداری بی‌نظیر موبایل با قابلیت‌های نوری پیشرفته است.

رئیس شیائومی، ویلیام لو، بر تعهد این شراکت برای پیش بردن مرزهای تصویربرداری موبایل تاکید می‌کند. ماتیاس هارش، مدیرعامل لایکا نیز به تعهد شرکت خود برای ایجاد عصر جدیدی از تصویربرداری موبایل اشاره کرد.

ویژگی های سخت افزاری دوربین شیائومی اولترا 14

دوربین اصلی گوشی شیائومی ۱۴ اولترا ۵۰ مگاپیکسلی با فاصله کانونی ۲۳ میلی‌متری است. این دوربین به یک سنسور یک اینچی LYT-900 سونی مجهز است و دیافراگم متغیر در محدوده f/1.63 – f/4.0 هم ویژگی دیگری است که نباید آن را نادیده گرفت.

مطابق توضیحات شیائومی، دوربین اصلی این گوشی ۳۶ درصد جذب نور بیشتری را در مقایسه با گوشی شیائومی ۱۳ اولترا ارائه می‌کند. به این ترتیب حتی در محیط تاریک هم می‌توان عکس‌هایی باکیفیت و واضح گرفت. جذب نور بیشتر منجر به ثبت جزئیات بیشتر می‌شود و این مسئله در عکاسی اهمیت زیادی دارد. با بهبود این ویژگی، گوشی ۱۴ اولترا نویزهای تصویر را در محیط‌های کم‌نور هم کاهش می‌دهد و به کمک آن می‌توان تصاویری خارق‌العاده در تاریکی شب گرفت.

دوربین اصلی با دوربین‌هایی مجهز به لنز پریسکوپ و تله فوتو همراه است که از سنسورهای IMX858 سونی بهره می‌برند. اولین دوربین، فاصله کانونی ۷۵ میلی‌‌متری با دیافراگم f/1.8 و قابلیت زوم اپتیکال ۳.۲ برابری دارد. لنز دوربین دوم که از نوع پریسکوپ است و فاصله کانونی ۱۲۰ میلی‌متری و زوم اپتیکال پنج برابری دارد، با دیافراگم f/2.5 همراه است.

به جز دوربین اصلی و دو دوربین تله فوتو و پریسکوپ که به آن اشاره کردیم، دوربین چهارمی هم در کار است. چهارمین دوربین گوشی ۱۴ اولترا، هم ۵۰ مگاپیکسلی و اولترا واید است و مثل دو دوربین دیگر، از سنسور IMX858 سونی در آن استفاده شده است.لنز این دوربین با وجود فاصله کانونی ۱۲ میلی‌متری و میدان دید ۱۲۲ درجه‌ای، چیزی کم و کسر ندارد و این چهار دوربین در کنار یک‌ دیگر، مجموعه‌ای بی‌نظیر را ایجاد کرد‌اند.

دوربین سلفی گوشی شیائومی ۱۴ اولترا ، ۳۲ مگاپیکسلی است که ویژگی‌هایی نظیر حالت شب، HDR، پرتره، تایمر، تایم لپس و غیره را دارد. به کمک این دوربین سلفی، می‌توانید ویدیوهای HDR، 4K، 1080p و 720p ثبت کنید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
یک کامنت بگذارید